125 let tratě 

Číčenice – Týn nad Vltavou

Tato akce již proběhla.

V sobotu 10.6.2023 připravujeme ve spolupráci s našimi partnery oslavy 125 let tratě Číčenice — Týn nad Vltavou. K této příležitosti budou vypraveny zvláštní vlaky s parní lokomotivou „Kafemlejnek“, ikonickým retromotoráčkem řady 810, zvaným „Orchestrion“, motorovým vozem řady 854 „Hydra“ nebo motorovým vozem Stadler RS1.

autor: Kryšpín Jakub Šťastka

Parní lokomotiva „Kafemlejnek“

Z Českých Budějovic bude přes Vodňany, Číčenice a Temelín do Týna nad Vltavou vypravena souprava s parní lokomotivou „Kafemlejnek“, která bude v průběhu celého dne obsluhovat úsek Temelín – Týn nad Vltavou s návazností na přípojné vlaky s motorovými vozy „Orchestrion“ a „Hydra“. 

Přímo za parní lokomotivou bude řazen vyhlídkový vůz Dakar“, který bude povinně místenkový. Parní lokomotivě vypomůže dieselová lokomotiva „Hektor“ T 435.058.

Ve vlaku platí tarif spolku Vltavotýnská lokálka.

autor: Filip Španihel

Motorový vůz M 296.1021Hydra

Letošní jízdy do Týna nad Vltavou jsme se rozhodli okořenit poněkud neznámým vozidlem na Vltavotýnské lokálce. Můžete se tak těšit na motorový vůz M 292.1021 zvaný Hydra“, který byl vypravován v čele slavného rychlíku Vindobona“, později také na vnitrostátních linkách.

V sobotu 10. června toto vozidlo potkáte na protokolárním rychlíku na trase Praha – Tábor – Písek – Číčenice – Týn nad Vltavou a zpět nebo na vložených osobních vlacích na trase Týn nad Vltavou – Vodňany a zpět. 

Rychlík z/do Prahy však bude povinně místenkový – místenky zakoupíte zde (od 22. 5. 2023). 

Ve vlaku platí tarif spolku Vltavotýnská lokálka.

autor: Vlaky Plzeňského kraje

Motorový vůz M 152.1100 Orchestrion

Z depa v Lužné u Rakovníka nás navštíví motorový vůz M 152.1100, který zajistí obsluhu úseku (Protivín – Zliv) – Vodňany – Číčenice – Týn nad Vltavou s návazností na přípojné vlaky v Číčenicích nebo Temelíně. 

Ve vlaku platí tarif spolku Vltavotýnská lokálka.

autor: Lukáš Strejc

Motorový vůz Stadler RS1

V letošním roce bude mít premiéru na týnské trati kromě motorového vozu M 292.1021 zvaným „Hydra“ také moderní motorový vůz Stadler RS1.

Vlak společnosti GW Train Regio bude vypraven v trase z Číčenic do Týna nad Vltavou, kde bude po celou dobu akce odstaven s možností prohlídky široké veřejnosti. Na večer se tento motorový vůz vydá zpět do Číčenic

Přeprava tímto vlakem bude bezplatná. 

sbírka GW JIHOTRANS

Retrobus Karosa ŠD 11 Evropabus

V letošním roce se můžete opět těšit na speciální retrobus Karosa ŠD 11 Evropabus, který ve spolupráci s GW JIHOTRANS vypravíme v okružní trase železniční stanice – autobusové nádraží – Hlinecké sídliště – Jiráskova ulice – Sokolovna – Poliklinika – Dewetterova – Náměstí – Orlická – železniční stanice

eprava autobusem bude bezplatná. 

autor: Ondřej Chudlařský

Výstava lokomotiv s možností prohlídky pro velké a malé železniční nadšence 

Pojďte s námi díky společnostem ČD Cargo, České dráhy a GW Train Regio nahlédnout pod pokličku železnice. Právě během oslav bude na nádraží v Týně nad Vltavou k dispozici výstava velkých, ale i malých „mašinek“.

Fotobanka Československé obce legionářské

Legiovlak

Instagramový profil pivovar.tyn

Hlad nebo žízeň?

Osvěžení v podobě piva či malinovky Vám nabídne Vltavotýnský pivovar.


Občerstvení zajistí Restaurace Sokolovna se svým stánkem.

Na co dalšího se můžete těšit? 

Kniha ke 125. výročí

125 let tratě Číčenice – Týn nad Vltavou, Michal Ballák

Doprovodný program

Jízdy na šlapací drezíně

zajišťuje: Museum železničních dresin

Partneři akce:

Titulní fotografie: Jan Kahovec