Vlakem do Týna nad Vltavou

  • Ve vlaku – omalovánky pro děti, fotovýstava ve vlaku, soutěž s cenami pro výherce, informace o historii trati 192, prohlídka stanoviště strojvedoucího

  • Jízdní řád

  • Akci podpořili – město Týn nad Vltavou, skupina ČEZ, Jihočeský kraj

Dne 21. června 2015 se díky spolku Vltavotýnská lokálka uskutečnila akce Vlakem do Týna nad Vltavou, které se zúčastnilo přes 200 osob z blízkého i širšího okolí. Nostalgické jízdy se konaly den v pořádání tradiční pouti v Týně nad Vltavou. Většinu z návštěvníků tvořily rodiny s dětmi, jimž byl během jízd motoráčkem nabídnut bohatý program v podobě soutěží s cenami pro výherce či železničních omalovánek pro nejmenší. O pohodu a organizaci programu pro děti se staral hrajvedoucí, nad odbavováním cestujících a bezpečností provozu bděli dva průvodčí.

Na týnské lokálce jely čtyři spoje, přičemž první zahájil jízdu už v Protivíně a poslední tam svou jízdu ukončil. V Číčenicích byly zajištěny přestupy na vlaky ze všech směrů.

Ve vlaku byla instalována pojízdná fotovýstava a na konečné stanici v Týně nad Vltavou byla možnost prohlídky stanoviště strojvedoucího.

Fotografie z akce naleznete na našem Facebooku.