Vlakem za týnskou poutí

Ceník jízdného
Jízdní řád
Sponzoři – skupina ČEZ, Jihočeský kraj, obec Číčenice, obec Dříteň, obec Temelín, město Týn nad Vltavou, obec Všemyslice

Řazení vlaků naleznete za ŽelPage.

V sobotu 16. června 2018 se uskuteční již čtvrtý ročník zážitkové jízdy. Akci pořádá náš spolek ve spolupráci se společností České dráhy. Tento rok slaví trať 192 z Číčenic do Týna nad Vltavou již 120 své existence.

Během této jízdy počítáme s nasazením dvou kapacitních motorových vozů 842 a přípojného vozu Bdtn (celková kapacita 208 míst k sezení + prostor na kola a kočárky). První ranní spoj pojede z Českých Budějovic přes Číčenice, Temelín do Týna nad Vltavou.

Jízda se bude konat v den pořádání tradiční vltavotýnské pouti a jejím cílem je jednak připomenout provoz vlaků v malebné vltavotýnské krajině, jednak nabídnout rodinný výlet plný zábavy a her na pouť v Týně nad Vltavou. V Číčenicích budou přípoje z/do Českých Budějovic, Vodňan, Protivína či Písku. První jízda vlaku bude začínat v Českých Budějovicích a poslední jízda vlaku tam bude končit.

Akce je určena nejen pro zájemce o železnici, ale především pro rodiny s dětmi, jež s námi mohou strávit pohodový a zábavný den. Vyrážíme za každého počasí, za přepravu a její bezpečnost ručí České dráhy.

Autor fotografie: František Hrneček