Pekelným vlakem za Mikulášem

Tato akce již proběhla.

V sobotu 3. prosince 2022 připravujeme ve spolupráci s Českými drahami, spolkem Žijeme Týnem zvláštní Mikulášský vlak na vlečku Jaderné elektrárny Temelín. 

Co nás čeká: 

První vlak z Týna nad Vltavou odjíždí ve 14:30, na Křtěnov přijede ve 14:55. Druhý vlak z Týna nad Vltavou odjíždí v 16:35, na Křtěnov přijede v 17:00.

Pro cestu zpět je možné využít vlak z Křtěnova v 15:30, do Týna nad Vltavou přijede v 15:55, nebo druhý vlak z Křtěnova v 17:20, do Týna nad Vltavou přijede v 17:45.

Kompletní jízdní řád naleznete na této stránce níže nebo ve všech vyhledávačích spojení.

V průběhu dne je naplánován první a poslední vlak z Protivína s návazností na přípojné vlaky v Číčenicích s vloženými dvěma páry vlaků v trase Týn nad Vltavou — Křtěnov (vlečka JETE) a zpět, které obslouží předávací kolejiště vlečky v areálu Jaderné elektrárny Temelín, kde bude umožněn nástup a výstup cestujících. 

Již v našem vlaku obdrží malí hříšníci za básničku nebo písničku od Mikuláše, čerta a anděla malou nadílku. S malými hříšníky, kteří budou mít předem zakoupenou jízdenku, bude Mikuláš počítat a bude pro ně mít připravenou nadílku. U hříšníků bez předem zakoupené jízdenky to ale nemůže zaručit.

Přeprava kočárků ve vlaku je možná.

Na zámku Vysoký Hrádek (cca 13 minut pěšky) bude probíhat doprovodná Mikulášská besídka, kterou pro Vás připravil spolek Žíjeme Týnem.

Kompletní jízdní řád

Jízdní řád naleznete také ve vašem oblíbeném vyhledávači spojení (IDOS, CG Transit, Můj vlak...). 

Foto: Patrik Synek